Riga This Week - FREE RIGA CITY GUIDE made by locals since 1992
Events

MANHATTAN SHORT

Lativjā notiks starptautiskā īsfilmu festivāla MANHATTAN SHORT skates

No 6. līdz 8. oktobrim Rīgas kinoteātros “Splendid Palace” un “K.Suns” norisināsies 26. Starptautiskais īsfilmu festivāls MANHATTAN SHORT. Liepājā, Ventspilī, Cēsīs, Valmierā, Jūrmalā, Siguldā, Daugavpilī un citās lielākajās Latvijas pilsētās festivāla skates notiks no 26. septembra līdz 8. oktobrim.

MANHATTAN SHORT - ir unikāls pasākums, kur desmit filmas, finālistes, tiks vienlaicīgi izrādītas visā pasaulē vienas nedēļas ietvaros. Skatitājiem balsojot, tiks noteikta labākā filma un labākais aktieris. MANHATTAN SHORT ir augstākā skatītāju balva, kas godina režisoru un aktieru radošos talantus. Pateicoties MANHATTAN SHORT balsojuma rezultātiem, katra īsfilma automātiski iegūst tiesības tikt nominētai uz Oskara balvu.

Šogad MANHATTAN SHORT programmā filmas no septiņām valstīm. Finālistes tika izvēlētas no 852 iesniegtajām īsfilmām no 72 valstīm. 2023. gada festivāla programmas filmas: "Bez saules" (ASV), "Balss aktivizēta" (Austrālija), "Dzeltens" (Lielbritānija/Afganistāna), "Tuliki" (Somija), "Ģimenes cirks" (ASV), "Karjeras diena" (ASV), "Gliemezis" (Irāna), "Skaņuplate" (Šveice), "Muļķa puika" (Lielbritānija), "Nakts saule" (Kanāda).

Kura no šīm desmit filmām ir labākā? Lēmumu pieņems pasaules auditorija. Skatītāji visā pasaulē kļūs par kinokritiķiem, saņemot balsošanas anketu un atzīmējot, viņuprāt, labāko filmu un aktieri. Rezultāti tiks nosūtīti uz MANHATTAN SHORT galveno mītni, un tiks publiēti 2023. gada 9. oktobrī tīmekļa vietnē www.ManhattanShort.com.

Biļetes uz seansiem Rīgā, k/t "Splendid Palace" un k/t "K.Suns" 6., 7. un 8.oktobrī var iegādāties tē "var iegādāties tē"> https://www.aula.lv/pasakumi/isfilmu-festivals-manhattan-short-2023 vai stundu pirms seansiem k/t "Splendid Palace", Elizabetes ielā 61, "K.Suns", Elizabetes ielā 83/85.

10 % biļešu uz Rīgas seansiem tiks uzdāvināti Ukrainas bēgļiem. Citās Latvijas pilsētās biļetes var iegādāties pasākumu vietu kasēs, cenas – atbilstoši kinoteātru cenām. Festivāla biļešu skaits ir ierobežots, cena pasākuma dienā būs augstāka, tāpēc organizatori iesaka pirkumu neatlikt uz pēdējo brīdi.

Vairāk informācijas festivāla orgranizētāju FB lapā https://www.facebook.com/ManhattanShortInLatvia.
Filmas tiek rādītas angļu un oriģinālvalodā ar latviešu un krievu subtitriem.
Apmeklētāju vecums - 12+.

Festivāls notiek ar ASV vēstniecības Latvijā un Rīgas Domes atbalstu. Informatīvi pasākumu atbalsta radio SWH un SWH+.